ASPROD

Dnia 15 listopada 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbył się konkurs wiedzy podsumowujący projekt edukacyjny „Odkrywamy tajemnice przyrody Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcze Szczecińskie”. Projekt skierowany był do klas V szkół podstawowych z terenu Miasta Szczecin.Do konkursu zgłosiło się 6 pięcioosobowych drużyn wyłonionych przez opiekuna  z grupy uczniów uczestniczących w projekcie z następujących szkół:
·        Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie
·        Szkoła Podstawowa nr 29 w Szczecinie
·        Szkoła Podstawowa nr 41 w Szczecinie
·        Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie
·        Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie
·        Szkoła Podstawowa nr 30 w Szczecinie


Konkurs przebiegł czteroetapowo:
I etap – część teoretyczna – rozwiązanie testu,

II etap - rozpoznawanie drzew i krzewów, rozpoznawanie gatunków zwierząt, rozpoznawanie gatunków ptaków, roślin chronionych występujących na terenie LKP „Puszcze Szczecińskie”
III etap – ocena przygotowanej relacji z przebiegu projektu. Forma wykonania sprawozdania może zostać wykonana w dowolny sposób w konwencji relacji reporterskiej,
IV etap – praca plastyczna, praca plastyczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów ph „Lasy dla ludzi” zachęcająca społeczeństwo do odwiedzenia Leśnego Kompleksu Promocyjnego – forma plakatu (A0) technika dowolna

Jury konkursowe po ocenie prac wszystkich czterech etapów konkursu postanowiło przyznać:

I miejsce – Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa  nr 74 w Szczecinie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 41 w Szczecinie

 


zdjęcia A. Stosik, tekst M.Rył


Okolice Klinisk Wielkich

  • W kierunku północnym - Rurzyca
  • W kierunku zachodnim - Pucice
  • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
  • W kierunku zachodnim - Lubczyna
  • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

Wieści z okolicy

Źródła nie znaleziono

Statystyka

Odsłon artykułów:
2959016