ASPROD

Dzień 26 września 2015 roku zapisał się w historii Klinisk Wielkich jako udana III edycja MPG. Pogoda ponownie dopisała, poranny chłodek orzeźwiał, a słoneczny dzień przyozdabiał przepiękny krajobraz leśnych duktów oraz znakomicie wspomagał przebieg całej imprezy. Znaczna część biegaczy wiedząc czego może się spodziewać, przyjechała z kibicami, amatorami grzybów, a także dziećmi, gdyż przez cały czas trwania biegów dzieci mają organizowane liczne zabawy i konkursy. Wg naszych szacunków imprezę odwiedziło ponad 700 osób.

W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco oprawę biegu. Start/metę oraz całą scenerię przenieśliśmy w okolice paleniska i bezpośrednio przy trasie biegu, aby umożliwić wszystkim uczestnikom kibicowanie, scenę, a także posiłek blisko siebie. Okazało się to bardzo dobrym pomysłem, gdyż tak skumulowana ilość ludzi dawała jeszcze większy upust emocjom towarzyszącym wszystkim biegom.

Oczywiście zachowaliśmy wszelkie wysokie standardy wypracowane przez 2 lata, zatem gości przywitał Darek oraz Nadleśniczy, został odegrany hymn maratonu oraz hejnał myśliwski i zawodnicy ruszyli w trasę. Na trasie ciężko pracowali nasi znajomi i doświadczeni wolontariusze z ZSP w Kliniskach, a nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali ratownicy medyczni  jeżdżący na rowerach. Po biegu mięśnie masowali rehabilitanci, był wspólny posiłek oraz pieczenie kiełbasy "przy żubrze :-)" i oficjalne zakończenie imprezy. W trakcie dnia dla dzieci na scenie różne zabawy prowadził animator oraz pracownicy Nadleśnictwa liczne konkursy na placu. Dla miłośników grzybów tradycyjnie zostało zorganizowane Wielkie Grzybobranie, po którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym największym prawdziwkiem w lesie, co stanowiło dodatkową atrakcję dla wszystkich.

Po biegu zawsze z niecierpliwością czekamy na opinie biegaczy, gdyż są oceną naszej ciężkiej pracy, w którą zaangażowanych jest łącznie ok 50 osób. W zasadzie wszyscy ponownie wystawili Nam celujące noty, co bardzo cieszy. Poniżej zamieszczam jeden z wielu komentarzy zamieszczonych na portalach społecznościowych jednej z grup biegowych:

"Nie ma drugiej takiej imprezy biegowej w regionie, a i chyba w całej Polsce. Klimatycznie, sympatycznie i z wzorową organizacją. A na dodatek bez zbędnego nadęcia i spiny. Tak jest właśnie w Kliniskach Wielkich na Maratonie Puszczy Goleniowskiej organizowanej m.in. przez ProGDar Marathon Team. Tu możesz pobiec na 10 km, pokonać półmaraton, czy też zmierzyć się z królewskim dystansem."

Czytając wpisy nasuwa mi się jeden wniosek: biegacze, kibice i ich rodziny z dziećmi przyjeżdżają do Klinisk nie tylko na bieg, ale również spędzić miło weekend w doborowym towarzystwie w większości zaprzyjaźnionych uczestników. Niewątpliwie jest to nasz cel, który zamierzaliśmy osiągnąć organizując imprezę biegową... i go osiągnęliśmy!!!

Niezmiernie cieszy Nas wzrastająca z roku na rok grupa biegowa z Klinisk. Jest to już ponad 20 osób biegających na różnych dystansach. W tegorocznej edycji MPG specjalnie dla Kliniszczan została utworzona kategoria rywalizacji o "Puchar Prezesa ProGDar Marathon Team". Z przyjemnością ogłaszam, iż puchar na dystansie:

- ćwierćmaratonu zdobyli -Grażyna Kozieł oraz Aleksander Gapiński

- półmaratonu zdobył - Adam Gwoździk

- maratonu zdobyli - Aneta Gapińska oraz Rafał Figiel

Gratulujemy!!!!

Składamy również serdeczne podziękowania dla naszych wszystkich sponsorów, bez których zorganizowanie tak dużej i prestiżowej imprezy nie byłoby możliwe:

 

JUŻ ZA KILKA GODZIN TJ. 12.12.2015 ROZPOCZNĄ SIĘ ZAPISY DO ULTRA CROSS MARATONU oraz za około tydzień opublikujemy wstępny kalendarz spotkań biegowych organizowanych przez ProGDar Marathon Team.

Pozdrawiamy

 

 

Okolice Klinisk Wielkich

  • W kierunku północnym - Rurzyca
  • W kierunku zachodnim - Pucice
  • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
  • W kierunku zachodnim - Lubczyna
  • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

Wieści z okolicy

Źródła nie znaleziono

Statystyka

Odsłon artykułów:
2959013