ASPROD

Witam,

W DNIU 27 LIPCA 2013 NA BOISKU PIŁKARSKIM W KLINISKACH WIELKICH O GODZ 11:00 ZOSTANIE ZORGANIZOWANY II AMATORSKI TURNIEJ PIŁKARSKI PARAFII KLINISKA - RURZYCA

ORGANIZATORZY:

ARTUR BĘBEN – SOŁTYS WSI KLINISKA WIELKIE

KSIĄDZ PROBOSZCZ JAN JERMAK

WIESŁAW KRUCZKOWSKI

WSPÓŁORGANIZATORZY:

DRUŻYNY: ORŁY KLINISKA, LEŚNIK KLINISKA

CEL TURNIEJU: INTEGRACJA FANÓW PIŁKI NOŻNEJ Z MIEJSCOWOŚCI KLINISKA WIELKIE ORAZ RURZYCA

OGÓLNE ZASADY TURNIEJU:

- ZAMIESZKIWANIE W KLINISKACH BĄDŹ RURZYCY,

- WIEK: SKOŃCZONE 16 LAT, GÓRNA GRANICA WIEKU NIEOKREŚLONA,

- UDZIAŁ MOŻE WZIĄĆ KAŻDA OSOBA, BĄDŹ NIEFORMALNA DRUŻYNA, KTÓRA ZGŁOSI SIĘ DO DNIA 10.07.2013 NA ADRES MAILOWY Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., PODAJĄC IMIĘ, NAZWISKO LUB NAZWĘ DRUŻYNY, (W TEMACIE MAILA: TURNIEJ) LUB BEZPOŚREDNIO U KSIĘDZA JANA

- MAKSYMALNA LICZBA ZAWODNIKÓW W DRUŻYNIE – 13 Z KIEROWNIKIEM DRUŻYNY,

- SKŁADY DRUŻYN – ZORGANIZOWANE LUB MIESZANE – ZOSTANIE USTALONE NA MIEJSCU

- ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ

- NAGRODY: PRZECHODNI PUCHAR PROBOSZCZA, KTÓRY BRONIĆ BĘDZIE DRUŻYNA Z RURZYCY

- DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW PAMIĄTKOWY MEDAL, DLA NAJLEPSZEGO STRZELCA TURNIEJU STATUETKA

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU ORAZ KIBICOWANIA

Okolice Klinisk Wielkich

  • W kierunku północnym - Rurzyca
  • W kierunku zachodnim - Pucice
  • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
  • W kierunku zachodnim - Lubczyna
  • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

Wieści z okolicy

Źródła nie znaleziono

Statystyka

Odsłon artykułów:
2826468