ASPROD

Legenda Maratonu w ZSP w Kliniskach Wielkich

Witam,

Maraton Puszczy Goleniowskiej, to nie tylko sam bieg we wrześniową sobotę trwający ok 6 godzin, ale również wiele miesięcy przygotowań, na które złożyły się m.in.: 5 oficjalnych treningów na trasie maratonu, w której mógł uczestniczyć każdy chętny, czerwcowa prezentacja wiedzy o maratonie w goleniowskim GDKu oraz promocja wiedzy o maratonie, która odbyła się 13 września w ZSP w Kliniskach.

Uczestniczyli w niej uczniowie szkoły oraz nauczyciele. Darek z Anetą przedstawili legendę maratonu, opowiedzieli o swoich doświadczeniach biegowych, zaprezentowali kolekcję medali oraz zebrali chętnych wolontariuszy do pomocy podczas trwania Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Następnie ogłosili konkurs wiedzy o maratonie, który odbędzie się 20.września i będzie miał formę testu wyboru. Dla 3 najlepszych (największa liczba punktów) z SP i 3 z Gimnazjum przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczone podczas Maratonu Puszczy Goleniowskiej 28.09.2013.

Na tym nie koniec propagowania biegów wśród młodzieży. Czeka na nich jeszcze niespodzianka w okresie pomiędzy Maratonem, a Milą Goleniowska. Wkrótce więcej szczegółów.

Pozdrawiam

Artur Bęben


Drukuj