ASPROD

Tomasz Andraszewicz z Klinisk Wielkich najlepszym młodym trenerem żeglarstwa na świecie

Witam Państwa,

Miło mi poinformować, iż w ubiegłą sobotę w duńskim Aalborg Tomasz Andraszewicz z Klinisk został uhonorowany tytułem Young Sail Trainer Of The Year, a tym samym został najlepszym młodym trenerem żeglarstwa na świecie. Podczas konferencji Sail Training International i gali, która odbyła się 16.11.2013 w duńskim Aalborg Tomek osobiście odebrał nagrodę z rąk Robbiego Crowa, prezesa STI Youth.

"Nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i niewątpliwym zaszczytem. Mam nadzieję, że to wydarzenie okaże się istotnym punktem w mojej karierze. Dodatkowo bardzo się cieszę ze spotkania z doświadczonymi żeglarzami,które uświadomiło mi, jak wiele jeszcze przede mną" - powiedział Tomek

21 letni Tomasz Andraszewicz jest najmłodszym kapitanem w Centrum Żeglarskim. Od dwóch lat dowodzi jachtem klasy Delphia zwany Urtica. Od tego czasu jest również trenerem żeglarstwa i posiada tytuł instruktora. Na łodzi jest odpowiedzialnym, rozważnym i opanowanym kapitanem budzącym respekt wśród członków załogi. Podczas tegorocznych The Tall Ships Races był najmłodszym kapitanem biorącym udział w regatach, a jego załoga Urtiki uzyskała miano najmłodszej załogi.

Tegoroczne regaty były dla Tomka już trzecimi regatami, ale piewrszymi, w których sam dowodził swoją załogą. Zostało to docenione przez kapitułę dorocznej nagrody Sail Training International.  W 2009 roku był członkiem załogi Daru Szczecina, a w 2010 jako pierwszy oficer popłynął na Zrywie. Na swoim koncie ma wiele innych sukcesów: trzecie miejsce w klasie Open II w Regatach o Puchar Magnolii 2012 i pierwsze miejsce w tegorocznej edycji imprezy, drugie miejsce w klasie Delphia oraz piąte miejsce w klasie Open w Regatach o Puchar Poloneza 2013 w wyścigu załóg dwuosobowych wraz z Wojtkiem Zakrzewskim na Urtice.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby rozpocząć przygodę z żeglarstwem, to jak najbardziej z najlepszym na świecie młodym trenerem i egzaminatorem - Tomkiem Andraszewiczem

 

Pozdrawiam

Artur Bęben


Drukuj