90/90 Maraton Puszczy Goleniowskiej 2014

Aktualności Odsłony: 3634

 

 

Witam Państwa,

Częstotliwość wpisów zmalała, ale to dlatego, iż rozpoczął się sezon biegowy i w każdej wolnej chwili staram się odwiedzić puszczę w ramach przygotowania do kolejnego maratonu. Kwiecień oraz majówka w Kliniskach były bardzo mocno rozbiegane oraz piłkarskie za sprawą rozpoczętych rozgrywek drużyny Leśnik Kliniska.

W tym roku Maraton Puszczy Goleniowskiej uszlachetnią obchody 90-lecia Lasów Państwowych, zatem liczba 90 jest dla nas pewnym wyznacznikiem organizacyjnym, który postanowiliśmy promować: 90-lecie LP, 90 min po północy pierwszego dnia bieżącego roku rozpoczęły się zapisy do maratonu, 90-ty zapisany zawodnik został zwolniony z opłaty startowej, a Darek Gapiński postanowił ukończyć do końca roku swój 90-ty maraton. Aby tego dokonać musi przebiec 15 maratonów w 2014r. Będziemy mu zatem towarzyszyć i dopingować, gdyż 15 maratonów, a w tym ultramaratony w jednym roku to nie lada wyczyn. Rozpoczął w marcu w Jastrowiu, następnie nastał kwiecień i udane starty w:

- Dębnie (06.04) wspólnie z ekipą ProGDar Marathon Team - Damianem Zientkiem, Arturem Bębnem, Rafałem Figlem

- Wiedniu (13.04) wspólnie z małżonką Anetą oraz Leszkiem Kitą - klubowym kolegą z Goleniowa

- Rudzie Śląskiej (26.04) - ultramaraton 81km wspólnie z małżonką Anetą,która ustanowiła swój nowy rekord życiowy w biegu 12-godzinnym - 93km!!!

- Jelczu-Laskowicach (01.05)

- Kołobrzegu (04.05) wspólnie z Arturem oraz Leszkiem, a także z naszej miejscowości ukończył bieg Janusz Ineksiak uczestnik pierwszej edycji Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Na zdjęciu z prawej strony na kilkadziesiąt metrów przed metą.

- kolejne szykują się na maj, ale o tym w czerwcu.

W rundzie wiosennej utrzymujący 3 miejsce w grupie Leśnik Kliniska w 3 meczach zdobył 3 pkt. Drużyna postawiła sobie za cel utrzymanie miejsca "na pudle" i go realizuje. Bardzo dobrze radzą sobie z rozgrywkami juniorzy. Dla przypomnienia juniorzy rozgrywają mecze w oddzielnej grupie, w której jest znacznie więcej drużyn. W 4 rozegranych meczach na wiosnę, 3 wygrali i zainkasowali 9 pkt awansując na 3 pozycję w tabeli. Trzymamy kciuki za seniorów i juniorów, aby na koniec sezonu zajęli min 3 miejsce.

Jeśli ktoś z Państwa uprawia jakąś dyscyplinę sportu i chciałby się podzielić informacjami na stronie, proszę napisać kilka zdań o wydarzeniu, dołączyć fotę i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Piszę na stronie grzecznościowo, tzn o wydarzeniach, w których uczestniczyłem oraz jak ktoś mi wyśle konkretną informację. Nie przeczesuję internetu niczym dziennikarz w celu poszukiwania kliniszczańskich news'ów. Piszę dlatego, żeby zarazić innych ludzi pasją sportu. Moim zamiarem jest pokazanie, iż zwykli ludzie mieszkający obok Państwa mający na co dzień pracę, rodzinę i masę obowiązków znajdują chwilę czasu na oderwanie się od codzienności i realizowanie swojego hobby, czy pasji. Nie trzeba być zawodowym sportowcem, by czerpać przyjemność i satysfakcję z niewielkich, a zarazem wielkich wyczynów. Śmiem nawet twierdzić, iż amatorów sportu jest znacznie więcej i jest to bardziej sympatyczna grupa ludzi, niż zawodowi sportowcy od robienia wyników. Jeszcze raz zachęcam do przesyłania info

Pozdrawiam

Artur Bęben

 

Drukuj