Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Klinisk Wielkich!

Aktualności Odsłony: 3654

18 czerwca klasa 3a pod opieką Pani Anny Mikuś z Gimnazjum w Kliniskach Wielkich otrzymała jedną z 30 nowoczesnych tablic multimedialnych. Jest to nagroda za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez markę WINIARY. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem, przetestowali tablicę multimedialną oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Klinisk Wielkich!/

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o 30 laptopów.

Na oficjalne wręczenie tablicy multimedialnej uczniom klasy 3b z Gimnazjum w Kliniskach Wielkich zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnej władzy, pracownicy kuratorium i media. W uroczystości uczestniczyła także Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu,

Pani Janina Mucek.

Ważnym elementem tego wydarzenia była specjalna lekcja dla zwycięskiej klasy, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia. Później gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, by otrzymać zestaw dydaktyczny. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo.pl i wypełnić zgłoszenie. IV edycja

programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” potrwa do 27 czerwca.

Dotarcie programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” do gimnazjów w podziale na województwa

***********************************

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 44% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Klinisk Wielkich!

Patroni honorowi

Rzecznik Praw Dziecka

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Fundacja Klubu Szefów Kuchni

Partner społeczny

Federacja Polskich Banków Żywności

Magdalena Ciesielska

Zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

Tel.: 22 544 05 16

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj