Ferie pełne kolorów

Ferie pełne kolorówW Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyły się warsztaty artystyczno – ornitologiczne dla chętnych uczniów (nie tylko z naszej szkoły). Przez trzy kolejne dni (03-04.02.2016 r.) dzieci poznawały tajniki malarstwa, eksperymentowały z kolorami, prowadziły obserwacje terenowe. Zajęcia prowadziła Pani Marta Wiśniewska (leśnik, pracownik Ośrodka, malarka z zamiłowania).

Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem oddali się pracy twórczej na dużych formatach. Nie zabrakło również wycieczek do lasu, gdzie udało się zaobserwować i naszkicować kilka pospolicie występujących zimą gatunków, m. in. kruka, dzięcioła dużego oraz przy karmniku sikorkę bogatkę, sikorkę modraszkę. Uczestnicy zainspirowani przyrodą namalowali ptasie portrety. W trackie warsztatów dzieci zapoznały się z twórczością Józefa Chełmońskiego, a także z malarstwem pejzażowym. Podczas spaceru po lesie utrwalone zostały na zdjęciach najpiękniejsze, leśne krajobrazy, które posłużyły młodym malarzom do stworzenia wyjątkowych prac na podobraziach.

Warsztaty zakończone były wernisażem, na który przybyli zaproszeni goście. Kierownik Ośrodka, Pani Małgorzata Rył, podziękowała uczestnikom warsztatów oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Obrazy uczestników warsztatów można podziwiać na wystawie w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej do 12.02.2016 r. Serdecznie zapraszamy na spacer do lasu, a przy okazji do obejrzenia tej wyjątkowej kolekcji obrazów.


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates