Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 z historią w tle

Aktualności Odsłony: 1208

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 z historią w tleTegoroczny apel na rozpoczęcie nowego roku szkolnego był wyjątkowy. We współpracy z Nadleśnictwem Kliniska świętowaliśmy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i przerwany wówczas marsz dzieci do szkoły. Tego dnia gościliśmy Poczet Sztandarowy Lasów Państwowych, przedstawicieli Nadleśnictwa Kliniska, miejscowych radnych, księdza proboszcza, a w szczególności przedstawicieli Polskich Dzieci Wojny – emerytowanych pracowników Nadleśnictwa Kliniska – Pana Ryszarda Kobielę i Pana Huberta Gapińskiego.

 

W obecności szanownych gości, w podniosłej atmosferze i przy muzyce odegranej przez sygnalistów z Nadleśnictwa Kliniska, zostali Oni wprowadzeni uroczyście na apel przez dwoje dzieci – przedstawicieli uczniów naszej szkoły. Następnie Pani Dyrektor powitała Gości tymi słowami:

 

„Drogie Polskie Dzieci Wojny! My, społeczność Szkoły Podstawowej im. leśnika - Prof. Wiesława Grochowskiego, witamy w naszych progach, pragnąc wraz z Wami symbolicznie dokończyć okrutnie przerwany wybuchem II wojny światowej ówczesny marsz do szkoły. Witamy Was z otwartymi ramionami i gorącym sercem, deklarując, że to o Waszej historii Polskich Dzieci Wojny nie zapomnimy! Zapraszamy! (wg projektu „Przerwany Marsz”)

 

Podczas spotkania widać było ogromne wzruszenie obu Panów, szczególnie podczas odsłuchania przejmującego Hymnu Dzieci Wojny. Była to kolejna ważna lekcja - lekcja historii…

Drukuj