W kwietniu rusza przebudowa odcinków S3.

W kwietniu ruszają prace związane z rozbudową drogi S3 w naszym województwie. Od tego czasu zalecamy w drodze nad morze i powrotnej wybieranie tras alternatywnych, szczególnie w okresach większego ruchu. Co nas czeka? Przebudowę na odcinkach Brzozowo – Miękowo oraz Miękowo – Rzęśnica przeprowadzi Firma Budimex.
Cały odcinek Rzęśnica-Miękowo planowany do przebudowy liczy 19 km. Przebudowywany będzie węzeł Rzęśnica na połączeniu drogi S3 z DW 142. Zostanie zlikwidowane kolizyjne skrzyżowanie na wysokości Klinisk Wielkich a w ramach tego ma powstać nowy węzeł Kliniska. W ramach prac przewidziane jest zwężenie drogi do jednej jezdni z ograniczeniem prędkości do 40km/h. Ruch będzie się odbywać tylko po nitce prowadzącej w stronę Goleniowa a po drugiej stronie (na Szczecin) będą prowadzone prace związane z budową kładki dla pieszych.


Na skrzyżowaniu w Kliniskach zostaną zlikwidowane lewoskręty więc kierowcy jadący od Szczecina nie skręcą już na Kliniska a jadący od Goleniowa do Stawna. Nie będzie również lewoskrętu na stację Orlen na wysokości Klinisk – na stację będzie można zjechać tylko z pasa prowadzącego na Szczecin.
Przebudowa węzła Rzęśnica obejmuje korektę geometryczną trasy łagodząc łuk drogi. Zostaną zlikwidowane leśne parkingi, wszystko będzie ogrodzone oraz powstanie przejście dla zwierząt.
Odcinek Brzozowo- Miękowo– budowa drogi ekspresowej oraz dróg zbiorczych dla lokalnego ruchu, budowa i przebudowa wiaduktów, mostów, przejść dla zwierząt, budowa MOPów.
Droga będzie budowana po nowym śladzie a projekt drogi zakłada w większej części wykorzystanie już istniejącej jezdni, która po zakończeniu prac zostanie wykorzystana jako jezdnia drogi ekspresowej. W kilku miejscach jedynie obecna droga będzie wykorzystana w trakcie budowy. Mimo to należy spodziewać się utrudnień w ruchu na tym odcinku (dojazdy do budowy itp). Powstać mają nowe węzły: Brzozowo, Przybiernów, Babigoszcz.

źródło:
Sytuacja na S3


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates