Zamykają skrzyżowanie w Kliniskach Wielkich, będzie problem z dojazdem

Aktualności Odsłony: 1586

Jak informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, istniejące dotychczas skrzyżowanie zostanie zamknięte. Nie będzie możliwości wjazdu od strony Klinisk Wielkich na drogę S3, jak i również zjazdu z drogi S3 do tej miejscowości. Nie będzie też połączenia z S3 od strony drogi powiatowej w kierunku miejscowości Stawno i Strumiany. W drugiej połowie maja planowane jest częściowe uruchomienie nowego węzła drogowego Kliniska Wielkie, wówczas będzie możliwy zjazd z S3 od strony Goleniowa i wjazd w stronę Szczecina na drogę S3. Całość przebudowy drogi S3 w tym rejonie potrwa do kwietnia przyszłego roku.

Przez najbliższe tygodnie dojazd do miejscowości Kliniska Wielkie możliwy będzie od strony drogi powiatowej prowadzącej od strony Szczecina przez Załom i Pucice, a od strony Goleniowa przez Rurkę i Rurzycę. Na węzłach drogowych Szczecin Dąbie i Goleniów Południe będzie umieszczone oznakowanie wskazujące konieczność zjazdu na tych węzłach w celu dojazdu do miejscowości Kliniska Wielkie.
Przebudowa drogi S3 na odcinku Miękowo-Rzęśnica koncentruje się głównie w rejonie miejscowości Kliniska Wielkie i węzła drogowego Rzęśnica. Roboty są realizowane na drodze, po której cały czas przebiega ruch, co powoduje konieczność wprowadzania wielu zmian organizacji ruchu. Efektem prowadzonych prac będzie zastąpienie dotychczasowego, niebezpiecznego skrzyżowania w Kliniskach Wielkich przez położony bardziej na południe nowy węzeł drogowy. Droga S3 zostanie też odsunięta od zabudowy i pojawią się ekrany akustyczne, co wpłynie na zmniejszenie uciążliwości powodowanych przez ruch drogowy. Całkowicie przebudowany węzeł Rzęśnica będzie zapewniał zdecydowanie większą przepustowość i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Powstaje również ogrodzenie drogi, drogi dojazdowe oraz duże górne przejście dla zwierząt.

Drukuj