Dni Lasu "Czerwcowy Las uczy nas"

Jak co roku w czerwcu w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Nadleśnictwa Kliniska odbyła się kolejna odsłona edukacyjnej imprezy plenerowej pt. „Czerwcowy las uczy nas” zorganizowanej w ramach Dni Lasu. Tegoroczna edycja miała miejsce 07 czerwca.

Piękna pogoda przyciągnęła do nas uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich, Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie, Szkoły Podstawowej nr 13 w Szczecinie oraz Szkoły Podstawowej w Sownie. Uczniowie z każdej ze szkół przygotowali bardzo ciekawe programy artystyczne. Po występach drużyny składające się z uczniów, ich opiekunów oraz pracowników Nadleśnictwa Kliniska otrzymały pakiet startowy do gry terenowej realizowanej na trasie Zielonego Punktu Kontrolnego. Każda z grup musiała wykazać się umiejętnościami orientacji w terenie oraz prawidłowo rozwiązać zadania przygotowane przez leśników na poszczególnych stanowiskach. Po przebytej drodze na każdego uczestnika czekał poczęstunek oraz mnóstwo zabaw i potyczek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjno-edukacyjne, przy którym można było sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, poznać bliżej pracę leśnika oraz otrzymać ciekawy upominek. Cieszymy się z tak dużej frekwencji i zapraszamy za rok.

Przy okazji tej uroczystości wręczone zostały nagrody przyznane w konkursie plastycznym pt.: „Skrzydlaci Mieszkańcy Lasu”. Laureatom konkursu nagrody wręczał Pan Andrzej Szelążek - Dyrektor RDPL w Szczecinie, Pan Marek Subocz - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz Pan Ryszard Brygman - Nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.


Konkurs plastyczny oraz obchody Dnia Lasu odbyły się przy współfinansowaniu z WFOŚiGW
w Szczecinie.


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates