Szkolny Festyn Rodzinny

 

W piątek 30 maja odbył się Szkolny Festy Rodzinny. Zorganizowali go wspólnie: Szkoła Podstawowa z Klinisk Wielkich, ProGDar Marathon team z Akademią Biegania PMT, SOW Grodnica oraz drużyna piłkarska Leśnik Kliniska. Pogoda dopisała, a liczba uczestników imprezy przerosła oczekiwania.Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji i konkursów, m.in.: występy na scenie uczniów oraz zespołów tanecznych,śpiewających i teatralnych, wystawa fotograficzna, modelarska oraz prac plastycznych, dla najmłodszych modelowanie balonów, malowanie twarzy i dmuchany zamek. Do tego na słodko chwilę umilała wata cukrowa oraz liczne własne wypieki serwowane za symboliczną złotówkę.

Animacją na scenie perfekcyjnie dowodził Pan Tomek, którego mieliśmy przyjemność poznać podczas organizacji pierwszej edycji Maratonu Puszczy Goleniowskiej i mamy nadzieję, iż we wrześniu ponownie będzie zarządzał sceną drugiej edycji. W tym roku po raz pierwszy szkolny festyn uatrakcyjniły liczne konkursy sportowe angażujące całe rodziny. Na boisku odbywały się najróżniejsze gry i zabawy z piłką nożną zorganizowane przez zawodników drużyny Leśnik Kliniska. Wokół boiska zostały przeprowadzone przez ProGDar Marathon Team zawody rodzinnego biegu sztafetowego polegające na przebiegnięciu przez 3-osobową rodzinę w ciągu 10 min jak najwięcej okrążeń. Zainteresowanie było tak duże, iz potrzeba było zorganizować drugą turę biegu. Następnie PMT przy współpracy z zawodnikami koszykarskiej drużyny Bombardier Szczecin przeprowadzili rodzinny konkurs rzutów do kosza. W sportowych konkurencjach wzięło udział łącznie ponad 100 osób, zatem można wyciągnąć wniosek, iż sport podczas festynu to właściwy kierunek wzbogacenia programu. Po wszystkich konkurencjach odbyło się wręczanie nagród na scenie. Główną nagrodą za biegi i kosza były rodzinne wejściówki na jeden ze statków podczas szczecińskich Dni Morza ufundowane przez Centrum Żeglarskie. Kolejnymi nagrodami były liczne upominki oraz słodycze sponsorowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie oraz dla dzieci z Akademii Biegania PMT funkcjonalne bidony ufundowane przez Goleniowskie Wodociągi i Kanalizację.

Impreza z tak rozbudowanym programem i zaangażowaniem wielu ludzi udała się i aż żal było ją kończyć. Miejmy nadzieję, iż wejdzie jako stała pozycja masowych cyklicznych imprez w Kliniskach.

Pozdrawiam

Artur Bęben


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates