Przegląd spotrowy - kolejny Maratończyk w Kliniskach

Witam Państwa,

Sezon biegowy rozpoczęty! W sobotę 24.08 do kliniszczańskich biegaczy długodystansowych dołączył Jacek Chmielewski (na zdjęciu z lewej strony), który ukończył swój pierwszy maraton na bardzo trudnej górzystej trasie w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Na tym nie poprzestaje i już w najbliższą sobotę zamierza wystartować w Półmaratonie Uznamskim. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Oprócz Jacka maratońskie góry zdobyłem Ja oraz nasz kolega z Goleniowa Robert Kopcewicz, który wygrał bieg potwierdzając swoją dobrą formę. Niewątpliwie będzie jednym z faworytów w walce o Puchar w Maratonie Puszczy Goleniowskiej.

Następnego dnia w niedzielę odbył się 34 Półmaraton Gryfa w Szczecinie. Z naszej gminy stratowało ok 30 biegaczy, z czego na mecie zameldowało się aż 6 biegaczy z Kliniska Wielkich:  Olędzki Szymon, Ineksiak Janusz, Figiel Rafał, Zastawa Adam, Gapiński Darek, Bęben Artur. Poniżej zdjęcie goleniowsko-kliniszczańskiej ekipy biegowej oraz kibicującej:

Oczywiście na flagowym biegu miasta Szczecin nie zabrakło reklamy pierwszego historycznego Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Oprócz 3 rozlosowanych voucherów na bieg, nasze banery zdobiły start i zarazem metę biegu. Na zdjęciu od lewej Ja, Darek i Czarek - nasz klubowy kolega z Goleniowa.

Nasze najbliższe plany biegowe to Maraton Uznamski, Wrocławski i wyczekiwany Maraton Puszczy Goleniowskiej.

Pozostałe wiadomości sportowe z ostatniego okresu, to niestety nieudany start w lidze ZZPN drużyny Leśnik Kliniska, który uległ drużynie z Załomia 0:1. Mecz wyrównany i zacięty. Po obydwu stronach wiele dogodnych sytuacjii sprzyjających strzeleniu gola, lecz wykorzystana tylko jedna przez zawodników Jezioraka II Szczecin. Będzie jeszcze okazja w sezonie jesiennym się odegrać 05.10.2013 na boisku w Załomiu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.