Komplet BARNIMÓW 2014 dla Klinisk Wielkich

Miło mi poinformować, iż 10 stycznia 2014 roku w hotelu JF Duet podczas noworocznego spotkania, Burmistrz Gminy Goleniów przyznał nagrodę specjalną BARNIM w trzech kategoriach: firma roku, człowiek roku oraz wydarzenie roku. Tym razem wszystkie Barnimy zdobyły Kliniska Wielkie i były ściśle związane z Maratonem Puszczy Goleniowskiej:

"Firmą roku 2013" zostało Nadleśnictwo Kliniska za to, iż podjęło ryzyko i zaufało grupie lokalnych biegaczy amatorów i włączyło się do organizacji Maratonu Puszczy Goleniowskiej, służąc wsparciem finansowym i logistycznym.

"Człowiekiem roku 2013", a właściwie ludźmi roku, zostało małżeństwo maratończyków - Aneta i Dariusz Gapińscy z Klinisk Wielkich za organizację dwóch dużych imprez: 27 godzinnego biegu (jego efektem jest budowa sztucznej bieżni na stadionie) oraz Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Za "Wydarzenie roku 2013" Kapituła uznała Maraton Puszczy Goleniowskiej, imprezę sportową o charakterze ponadregionalnym, wysoko ocenioną przez jej uczestników. Nagrodę tę otrzymały: Stowarzyszenie ProGDar Marathon Team z Klinisk Wielkich oraz Nadleśnictwo Kliniska Wielkie.

Mecenasi

Tradycją już się stało, iż podczas spotkania noworocznego, firmom i osobom wspierającym różnorakie działania, przyznawane są tytuły mecenasów. Tytuł mecenasa kultury otrzymała Piekarnia ASPROD z Klinisk Wielkich.

Darek z Anetą dumnie odbierali nagrody. Podczas przemówienia podziękowali Nadleśnictwu Kliniska, Szkole Podstawowej z Klinisk, wolontariuszom, ekipie ProGDar Marathon Team oraz sponsorom, bez których tak wysokiego poziomu imprezy nie udałoby się osiągnąć. Zapowiedzieli jej cykliczność i jeszcze wyższy poziom organizacyjny.

Wszystkie sportowe wydarzenia związane z Państwem Gapińskimi dostrzegła również kapituła Gazety Goleniowskiej. 8 stycznia już po raz dziewiętnasty zostały rozdane honorowe plakiety "Goleniowianin Roku". Za zorganizowanie między innymi Maratonu Puszczy Goleniowskiej w Kliniskach oraz 27-godzinnego biegu wokół goleniowskiego magistratu, po którym Burmistrz Robert Krupowicz podjął decyzję o budowie sztucznej bieżni na stadionie , honorową plakietę otrzymali Aneta i Darek Gapińscy.

Jest mi niezmiernie miło i jestem dumny, iż mogłem uczestniczyć w organizowaniu takiego przedsięwzięcia jak Maraton Puszczy Goleniowskiej. Rozpoczął się promowaniem wiedzy na temat powstania maratonu wśród młodzieży, poprzedziły go liczne treningi na trasie późniejszego biegu, został bardzo dobrze oceniony przez biegaczy oraz licznie nagrodzony. O popularności oraz dobrej organizacji pierwszej edycji świadczy również fakt, iż po uruchomieniu zapisów na 2014 rok, listy startowe do wszystkich biegów zapełniły się w rekordowo szybkim tempie 11-stu dni. Śmiało mogę użyć stwierdzenia, iż

MARATON PUSZCZY GOLENIOWSKIEJ PO PIERWSZEJ EDYCJI STAŁ SIĘ IMPREZĄ PRESTIŻOWĄ

Jeśli ktoś z Państwa chciałby przyłączyć się do pomocy przy organizacji lub chciałby zareklamować swoją firmę, zapraszamy. Kontakt na www.progdar.pl

Pozdrawiam

Artur Bęben


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates