Trasa MPG oficjalnie otwarta

 

W ostatnią sobotę marca odbyło się oficjalne otwarcie trasy Maratonu Puszczy Goleniowskiej na rok 2014 zorganizowane przez ProGDar Marathon Team oraz Nadleśnictwo Kliniska. Założenie było proste: biegniemy jedno kółko (ok 10,5 km), każdy w swoim tempie. Pogoda dopisała i bardzo mile zaskoczyła frekwencja. Zjechało się kilkudziesięciu biegaczy wraz z rodzinami i stworzyła się z tego dość duża impreza. Dzieci bawiły się na placu zabaw, część dorosłych wybiegła w puszczę, inni uczestniczyli w pokazowym treningu, a po około godzinie wszyscy spotkali się pod wiatą na pieczeniu kiełbaski.

 

"Trasa MPG 2014 oficjalnie otwarta. Dziękujemy wszystkim za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery i wspólnie spędzenie tego wyjątkowego sobotniego popołudnia. Zapraszamy do testowania trasy MPG. Życzymy samych udanych startów oraz owocnych przygotowań do wrześniowego maratonu. Do zobaczenia w puszczy goleniowskiej w Kliniskach Wielkich na terenie Nadleśnictwa Kliniska" - Darek Gapiński

To nie jedyne wieści z rozbieganych Klinisk w marcu. W dzień wiosny Akademia Biegania PMT wspólnie z Nadleśnictwem oraz Zespołem Szkół Publicznych z Klinisk zorganizowali biegi przełajowe dla najmłodszych uczniów w rodzimej puszczy zakończone oczywiście ogniskiem.

Następnego dnia w Jastrowiu był organizowany koleżeński maraton "Mańka". Nie mogło nas tam zabraknąć. W wiosennym sezonie biegowym to właśnie maraton w Jastrowiu otwiera nasze bieganie na 42,195km. W maratonie wystartowałem ja, Darek oraz nasz klubowy kolega z Goleniowa Leszek. Półmaraton ukończyli Czarek oraz Mariusz z Goleniowa, którzy również reprezentują barwy klubowe ProGDar Marathon Team. Nasz następny start już w ten weekend w Dębnie.

Pozdrawiam

Artur Bęben

 


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates