90/90 Maraton Puszczy Goleniowskiej 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam Państwa,

Częstotliwość wpisów zmalała, ale to dlatego, iż rozpoczął się sezon biegowy i w każdej wolnej chwili staram się odwiedzić puszczę w ramach przygotowania do kolejnego maratonu. Kwiecień oraz majówka w Kliniskach były bardzo mocno rozbiegane oraz piłkarskie za sprawą rozpoczętych rozgrywek drużyny Leśnik Kliniska.

 

W tym roku Maraton Puszczy Goleniowskiej uszlachetnią obchody 90-lecia Lasów Państwowych, zatem liczba 90 jest dla nas pewnym wyznacznikiem organizacyjnym, który postanowiliśmy promować: 90-lecie LP, 90 min po północy pierwszego dnia bieżącego roku rozpoczęły się zapisy do maratonu, 90-ty zapisany zawodnik został zwolniony z opłaty startowej, a Darek Gapiński postanowił ukończyć do końca roku swój 90-ty maraton. Aby tego dokonać musi przebiec 15 maratonów w 2014r. Będziemy mu zatem towarzyszyć i dopingować, gdyż 15 maratonów, a w tym ultramaratony w jednym roku to nie lada wyczyn. Rozpoczął w marcu w Jastrowiu, następnie nastał kwiecień i udane starty w:

 

- Dębnie (06.04) wspólnie z ekipą ProGDar Marathon Team - Damianem Zientkiem, Arturem Bębnem, Rafałem Figlem

- Wiedniu (13.04) wspólnie z małżonką Anetą oraz Leszkiem Kitą - klubowym kolegą z Goleniowa

- Rudzie Śląskiej (26.04) - ultramaraton 81km wspólnie z małżonką Anetą,która ustanowiła swój nowy rekord życiowy w biegu 12-godzinnym - 93km!!!

- Jelczu-Laskowicach (01.05)

- Kołobrzegu (04.05) wspólnie z Arturem oraz Leszkiem, a także z naszej miejscowości ukończył bieg Janusz Ineksiak uczestnik pierwszej edycji Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Na zdjęciu z prawej strony na kilkadziesiąt metrów przed metą.

- kolejne szykują się na maj, ale o tym w czerwcu.

W rundzie wiosennej utrzymujący 3 miejsce w grupie Leśnik Kliniska w 3 meczach zdobył 3 pkt. Drużyna postawiła sobie za cel utrzymanie miejsca "na pudle" i go realizuje. Bardzo dobrze radzą sobie z rozgrywkami juniorzy. Dla przypomnienia juniorzy rozgrywają mecze w oddzielnej grupie, w której jest znacznie więcej drużyn. W 4 rozegranych meczach na wiosnę, 3 wygrali i zainkasowali 9 pkt awansując na 3 pozycję w tabeli. Trzymamy kciuki za seniorów i juniorów, aby na koniec sezonu zajęli min 3 miejsce.

Jeśli ktoś z Państwa uprawia jakąś dyscyplinę sportu i chciałby się podzielić informacjami na stronie, proszę napisać kilka zdań o wydarzeniu, dołączyć fotę i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Piszę na stronie grzecznościowo, tzn o wydarzeniach, w których uczestniczyłem oraz jak ktoś mi wyśle konkretną informację. Nie przeczesuję internetu niczym dziennikarz w celu poszukiwania kliniszczańskich news'ów. Piszę dlatego, żeby zarazić innych ludzi pasją sportu. Moim zamiarem jest pokazanie, iż zwykli ludzie mieszkający obok Państwa mający na co dzień pracę, rodzinę i masę obowiązków znajdują chwilę czasu na oderwanie się od codzienności i realizowanie swojego hobby, czy pasji. Nie trzeba być zawodowym sportowcem, by czerpać przyjemność i satysfakcję z niewielkich, a zarazem wielkich wyczynów. Śmiem nawet twierdzić, iż amatorów sportu jest znacznie więcej i jest to bardziej sympatyczna grupa ludzi, niż zawodowi sportowcy od robienia wyników. Jeszcze raz zachęcam do przesyłania info

Pozdrawiam

Artur Bęben

 


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates