46 dni do III edycji Maratonu Puszczy Goleniowskiej

Wielkimi krokami zbliża się kolejne w tym roku święto biegowe w Kliniskach Wielkich. Już za 46 dni odbędzie się III edycja Maratonu Puszczy Goleniowskiej w Nadleśnictwie Kliniska. Tym samym oznacza to, iż za kilka tygodni rozpoczną się oficjalne treningi na trasie maratonu przygotowujące do biegu, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Info wkrótce.

Niewiele miast w Polsce, a wieś najprawdopodobniej jedna organizuje w jednym roku kalendarzowym 2 duże biegi jakimi są maratony. Kliniska tego dokonały. Pod dowództwem Darka i Anety Gapińskich klub ProGDar Marathon Team (oczywiście przy wsparciu Lasów Państwowych, wolontariuszy oraz sponsorów) nakreślił tegoroczny kalendarz biegowy dwoma akcentami długodystansowymi, co jest nie lada wyczynem - 100-tny Maraton Darka Gapińskiego oraz Maraton Puszczy Goleniowskiej. Działalność biegowa ProGDar Marathon Team to nie tylko biegi długodystansowe. Rok 2015 tradycyjnie rozpoczęliśmy od godzinnego biegu noworocznego (01.01), następnie na powitanie wiosny otworzyliśmy oficjalnie trasę MPG (10,5km) oraz zostały zorganizowane wiosenne biegi przełajowe dla dzieci. Kolejno: 100 maraton Darka oraz zorganizowane zawody biegowe i koszykarskie podczas festynu szkolnego z okazji dnia dziecka. Obecnie rozpoczną się cykliczne treningi przed MPG oraz sam maraton. Jak Państwo zauważą, każdy kto znajdzie choć trochę chęci na poruszanie się na świeżym powietrzu może umiejscowić się w biegowym kalendarzu Klinisk i dołączyć do dużego już grona biegaczy. Zapraszamy.

2016 rok będzie również obfitował w wiele imprez biegowych, z czego jedna będzie jeszcze większa pod względem dystansu. Po raz pierwszy u nas jak również w powiecie zostanie zorganizowany  12 godzinny bieg - ultramaraton. Więcej szczegółów zostanie opublikowane w ostatnim kwartale roku, nie mniej jednak już dziś zachęcamy do przygotowań i uczestnictwa w imprezie.

 

Pozdrawiamy

Darek Gapiński oraz ekpia ProGDar Marathon Team


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates