Udana III edycja Maratonu Puszczy Goleniowskiej

 

Dzień 26 września 2015 roku zapisał się w historii Klinisk Wielkich jako udana III edycja MPG. Pogoda ponownie dopisała, poranny chłodek orzeźwiał, a słoneczny dzień przyozdabiał przepiękny krajobraz leśnych duktów oraz znakomicie wspomagał przebieg całej imprezy. Znaczna część biegaczy wiedząc czego może się spodziewać, przyjechała z kibicami, amatorami grzybów, a także dziećmi, gdyż przez cały czas trwania biegów dzieci mają organizowane liczne zabawy i konkursy. Wg naszych szacunków imprezę odwiedziło ponad 700 osób.

 

W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco oprawę biegu. Start/metę oraz całą scenerię przenieśliśmy w okolice paleniska i bezpośrednio przy trasie biegu, aby umożliwić wszystkim uczestnikom kibicowanie, scenę, a także posiłek blisko siebie. Okazało się to bardzo dobrym pomysłem, gdyż tak skumulowana ilość ludzi dawała jeszcze większy upust emocjom towarzyszącym wszystkim biegom.

Oczywiście zachowaliśmy wszelkie wysokie standardy wypracowane przez 2 lata, zatem gości przywitał Darek oraz Nadleśniczy, został odegrany hymn maratonu oraz hejnał myśliwski i zawodnicy ruszyli w trasę. Na trasie ciężko pracowali nasi znajomi i doświadczeni wolontariusze z ZSP w Kliniskach, a nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali ratownicy medyczni  jeżdżący na rowerach. Po biegu mięśnie masowali rehabilitanci, był wspólny posiłek oraz pieczenie kiełbasy "przy żubrze :-)" i oficjalne zakończenie imprezy. W trakcie dnia dla dzieci na scenie różne zabawy prowadził animator oraz pracownicy Nadleśnictwa liczne konkursy na placu. Dla miłośników grzybów tradycyjnie zostało zorganizowane Wielkie Grzybobranie, po którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym największym prawdziwkiem w lesie, co stanowiło dodatkową atrakcję dla wszystkich.

Po biegu zawsze z niecierpliwością czekamy na opinie biegaczy, gdyż są oceną naszej ciężkiej pracy, w którą zaangażowanych jest łącznie ok 50 osób. W zasadzie wszyscy ponownie wystawili Nam celujące noty, co bardzo cieszy. Poniżej zamieszczam jeden z wielu komentarzy zamieszczonych na portalach społecznościowych jednej z grup biegowych:

"Nie ma drugiej takiej imprezy biegowej w regionie, a i chyba w całej Polsce. Klimatycznie, sympatycznie i z wzorową organizacją. A na dodatek bez zbędnego nadęcia i spiny. Tak jest właśnie w Kliniskach Wielkich na Maratonie Puszczy Goleniowskiej organizowanej m.in. przez ProGDar Marathon Team. Tu możesz pobiec na 10 km, pokonać półmaraton, czy też zmierzyć się z królewskim dystansem."

Czytając wpisy nasuwa mi się jeden wniosek: biegacze, kibice i ich rodziny z dziećmi przyjeżdżają do Klinisk nie tylko na bieg, ale również spędzić miło weekend w doborowym towarzystwie w większości zaprzyjaźnionych uczestników. Niewątpliwie jest to nasz cel, który zamierzaliśmy osiągnąć organizując imprezę biegową... i go osiągnęliśmy!!!

Niezmiernie cieszy Nas wzrastająca z roku na rok grupa biegowa z Klinisk. Jest to już ponad 20 osób biegających na różnych dystansach. W tegorocznej edycji MPG specjalnie dla Kliniszczan została utworzona kategoria rywalizacji o "Puchar Prezesa ProGDar Marathon Team". Z przyjemnością ogłaszam, iż puchar na dystansie:

- ćwierćmaratonu zdobyli -Grażyna Kozieł oraz Aleksander Gapiński

- półmaratonu zdobył - Adam Gwoździk

- maratonu zdobyli - Aneta Gapińska oraz Rafał Figiel

Gratulujemy!!!!

Składamy również serdeczne podziękowania dla naszych wszystkich sponsorów, bez których zorganizowanie tak dużej i prestiżowej imprezy nie byłoby możliwe:

 

JUŻ ZA KILKA GODZIN TJ. 12.12.2015 ROZPOCZNĄ SIĘ ZAPISY DO ULTRA CROSS MARATONU oraz za około tydzień opublikujemy wstępny kalendarz spotkań biegowych organizowanych przez ProGDar Marathon Team.

Pozdrawiamy

 

 


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates