ASPROD

1.Przedstawienie Sołtysa i Rady wiejskiej

2.  Zadziało się w Kliniskach

-  Odbyło się zebranie Sołtysa,  Rady Wiejskiej oraz Radnych w sprawie zagospodarowania terenu za byłą pocztą. Analizując kilka pomysłów wybraliśmy jednogłośnie projekt powstania przedszkola oraz placu zabaw.

W związku z tym, iż w przyszłym roku powstanie projekt owego przedszkola zostały wstrzymane wszelkie prace na danym terenie, aby nie zrobić czegoś, co będziemy musieli później zniszczyć.

Na dany teren została zakupiona wiata, 5 stołów oraz ogrodzenie, a w najbliższych dniach zostanie zakupiona kamera do monitorowania. Wszystko oprócz wiaty zostanie zagospodarowane po projekcie.

-  napłynął wniosek od mieszkańców o interwencję w sprawie nadmiernej prędkości kierowców jadących do Mondi – zostało wysłane pismo do Mondi z prośbą o apel do pracowników oraz odwiedziłem w tej sprawie Komendę w Policji w Goleniowie.

- napłynęło zapytanie odnośnie złego stanu zakrętu na ulicy szczecińskiej. Po zakończonych pracach kanalizacyjnych zakręt ma być wyprofilowany.

- pojawiła się plotka wśród mieszkańców, że rezygnuję – dementuję plotkę

- na stronie www.kliniska.com pojawił się e-sołtys. W najbliższym czasie zacznie działać „pracodawca”(baza CV) oraz serwis  „sport”.

- do zagospodarowania mamy ok. 1300 zł na akcję sprzątania Klinisk. Worki, kontener, grill. Planowana akcja w zależności od pogody na połowę – koniec września. Chętnych już zapraszam do zgłaszania swojego udziału na e-sołtysie.

- stary plac zabaw przy krzyżówce zostanie zdemontowany. Na jego miejscu powstanie plac z zielenią i ławkami.

3. Pielęgnacja terenów zielonych

-proszę o zadbanie we własnym zakresie o tereny trawiaste przed posesjami. Na stanie naszego sołectwa mamy kosiarkę oraz 40 l paliwa/rok. W razie potrzeby skoordynuję akcję i dostarczę sprzęt. W przyszłym budżecie sołeckim będziemy szukać rozwiązania w postaci jednej osoby odpowiedzialnej za koszenie trawy przy głównych drogach i możliwości wynagrodzenia jej. Chętny poszukiwany.

4. Został ogłoszony „Harmonogram urzędowania Sołtysa”

a) podatek do 15 września

- Do 4 września proszę o informację, do kogo trzeba pójść z wizytą indywidualną (osoby starsze, chore)

                - 05-10.09 - wizyty

- 12,13,14.09 – godz. 19:00-20:30 w pomieszczeniu przy bibliotece przyjmuję wpłaty (najlepiej wyliczone).

b) Od września w każdy czwartek od 19:00 do 20:00 w danym pomieszczeniu będę przyjmował interesantów. 

5. Wnioski mieszkańców.

Od mieszkańców napłynęły następujące zagadnienia, którymi w najbliższym roku z Radą będziemy się zajmować:

- chodnik przy ulicy Szczecińskiej (w miejscu gdzie brakuje),

- usunięcie świerków przy przedszkolu ograniczających widoczność przy wjeździe na ulicę, zbite lustro

- problem śmieci wielkogabarytowych,

- pojemniki na odzież PCK,

- częste zaniki prądu,

- wjazd na A3,

- zapadnięcie gruntu i zatkany rów melioracyjny w okolicy ulicy Bocianiej,

- oświetlenie i utwardzenie dróg pobocznych.

 

Pozdrawiam

Artur Bęben

 

Okolice Klinisk Wielkich

  • W kierunku północnym - Rurzyca
  • W kierunku zachodnim - Pucice
  • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
  • W kierunku zachodnim - Lubczyna
  • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

Wieści z okolicy

Źródła nie znaleziono

Statystyka

Odsłon artykułów:
2959005