ASPROD

Sport

I Ultra Cross Maraton 12H w Kliniskach Wielkich

„To był maj…” Pierwszy w  naszym powiecie Ultra Cross Maraton przeszedł do historii. 14 maja kilkudziesięciu biegaczy walczyło przez 12 godzin o przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu, ale również o przebiegnięcie min 72,8km, które dawało zaliczenie biegu. Impreza odbyła się w malowniczym miejscu jakim jest Karczma Polska pod Kogutem.

Czytaj więcej: I Ultra Cross Maraton 12H w Kliniskach Wielkich

Udana III edycja Maratonu Puszczy Goleniowskiej

 

Dzień 26 września 2015 roku zapisał się w historii Klinisk Wielkich jako udana III edycja MPG. Pogoda ponownie dopisała, poranny chłodek orzeźwiał, a słoneczny dzień przyozdabiał przepiękny krajobraz leśnych duktów oraz znakomicie wspomagał przebieg całej imprezy. Znaczna część biegaczy wiedząc czego może się spodziewać, przyjechała z kibicami, amatorami grzybów, a także dziećmi, gdyż przez cały czas trwania biegów dzieci mają organizowane liczne zabawy i konkursy. Wg naszych szacunków imprezę odwiedziło ponad 700 osób.

Czytaj więcej: Udana III edycja Maratonu Puszczy Goleniowskiej

ULTRA CROSS MARATON 12H

Już w najbliższy weekend odbędzie się Ultra Cross Maraton 12H w Kliniskach Wielkich.

UCM 12H to dwunastogodzinny bieg ultramaratoński leśnymi duktami Puszczy Goleniowskiej.

UCM 12H to jedyny bieg ultra w tej formule w północno-zachodniej Polsce.

UCM 12H to nie lada wyzwanie dla biegaczy, którzy zmierzą się z 12 godzinnym biegiem po niełatwej ale urokliwej trasie.

Start/meta/punkt pomiarowy/strefa serwisu/pętla biegu (2600m)  znajduje się przy Karczmie Polskiej Pod Kogutem w Kliniskach Wielkich.

Start biegu 14.05.2016 o godzinie 7.00 zakończenie  o 19.00.

Uroczysta kolacja i dekoracja ultramaratończyków odbędzie się o godzinie 20.00.

Do dyspozycji zawodników będą:

parking, szatnie, wc, natryski, strefa serwisowo-żywieniowa (nawadniane, odżywianie, masaże, punkt medyczny) i oczywiście piękna trasa 12 godzinnego biegu.

Po zakończeniu biegu wspólny posiłek - "Kolacja Ultrasa" oraz dekoracje medalowe i pucharowe (każdy biegacz otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal, koszulkę okolicznościową  z biegu, zwycięzcy puchary i nagrody)

Dla kibiców

Możliwość dopingowania i obserwowania z bliska zmagań ultramaratończyków,  poznanie formuły biegów ultramaratońskich.

Również specjalnie dla kibiców,  gości i obserwatorów Karczma Polska Pod Kogutem w Kliniskach Wielkich przygotowała specjalną ofertę - Ogródek Grillowy (grill, piwo, napoje)

www.progdar.pl/ultra-cross-maraton/

www.facebook.com/Ultra-Cross-Maraton-873934546031001/

www.karczmakliniska.pl/

Zapraszamy serdecznie organizatorzy
-- 

46 dni do III edycji Maratonu Puszczy Goleniowskiej

Wielkimi krokami zbliża się kolejne w tym roku święto biegowe w Kliniskach Wielkich. Już za 46 dni odbędzie się III edycja Maratonu Puszczy Goleniowskiej w Nadleśnictwie Kliniska. Tym samym oznacza to, iż za kilka tygodni rozpoczną się oficjalne treningi na trasie maratonu przygotowujące do biegu, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Info wkrótce.

Czytaj więcej: 46 dni do III edycji Maratonu Puszczy Goleniowskiej

Okolice Klinisk Wielkich

 • W kierunku północnym - Rurzyca
 • W kierunku zachodnim - Pucice
 • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
 • W kierunku zachodnim - Lubczyna
 • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

fabrics for hockey
more views hockey winter sports fabrics celebrate your athlete with quilts and bedroom decor from these prints athletes up to quot tall
janmarsport.pl

Wieści z okolicy

 • Pomarańczowa awaria
  Abonenci komórkowej sieci Orange mają dzisiaj duży kłopot - ich telefony stały się tymczasowo bezużyteczne.
 • Operacja polska NKWD
  Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej zaprasza na wykład dr Magdaleny Semczyszyn "Operacja polska NKWD 1937 - 1938".
 • Sądny dzień
  Z końcem września upływa kadencja dotychczasowej prezes Sądu Rejonowego w Goleniowie, Magdaleny Żmijewskiej. Od 1 października nowym prezesem SR w Goleniowie będzie sędzia Wioletta Witkowska-Kowalczyk.

Statystyka

Odsłon artykułów:
2620804