ASPROD

Witam Państwa,

Zmiany w życiu zawodowym spowodowały, iż w ostatnim kwartale nie opisywałem wydarzeń związanych z Maratonem Puszczy Goleniowskiej, nie mniej jednak legenda zapoczątkowana w ubiegłym roku pisana jest nadal i można by powiedzieć, że "tworzona jest w biegu". W maju napisałem, iż "w tym roku Maraton Puszczy Goleniowskiej uszlachetnią obchody 90-lecia Lasów Państwowych, zatem liczba 90 jest dla nas pewnym wyznacznikiem organizacyjnym, który postanowiliśmy promować: 90-lecie LP, 90 min po północy pierwszego dnia bieżącego roku rozpoczęły się zapisy do maratonu, 90-ty zapisany zawodnik został zwolniony z opłaty startowej, a Darek Gapiński postanowił ukończyć do końca roku swój 90-ty maraton. Aby tego dokonać musi przebiec 15 maratonów w 2014r." To było po maratonie w Kołobrzegu, który był 6 w tym roku i zarazem 81 na liczniku Darka. Plan biegów rozpisany był na cały rok, ale to co się wydarzyło po tym biegu zasługuje na miano prawdziwej legendy:

- 22 czerwiec - maraton 7 w tym roku i 82 na liczniku - Lębork. Na trasie Darek, Leszek i Artur

- 14 lipiec i bieg ultra RAZ 24h RAN w Szczecinie - na liczniku 8/83. Darek pokonuje dystans 144km!!! Towarzyszy mu małżonka Aneta oraz Rafał Figiel z naszego ProGDar Marathon Team.

- 01 sierpień i kolejny ultra bieg - 12h. Tym razem w Krakowie w doborowej rodzinnej atmosferze. Darek pokonuje 60 km, Aneta 71km (3 miejsce wśród kobiet), a debiutująca Ola 53km. Na liczniku 9/84.

- Dwa tygodnie później w miejscowości Witunia jeden z biegaczy bije rekord Guinessa w maratonach. Zamierza przebiec 366 maratonów w 366 dni. Tworząc legendę oczywiście nie mogło zabraknąć epizodu kliniszczańskiego. Przez 3 dni Darek przebiegł 3 maratony zostawiając za sobą znak MPG i ProGDar Marathon Team. Licznik wzrósł do 12/87

- 23 sierpień - Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu. Na trasie razem z Leszkiem. Licznik - 13/88

- Tradycyjnie początek września to maraton Świnoujście - Wolgast i zarazem 14 maraton w tym roku i 89 na głównym liczniku.Jeden krok od osiągnięcia celu.

- Finał obietnicy 90/90 kończy się w Kliniskach na Maratonie Puszczy Goleniowskiej. Oczywiście jako organizator Darek podobnie jak w ubiegłym roku przebiegł dystans tydzień wcześniej i tak w niedzielę 21 września zakończył cykl biegów zaplanowany na cały rok. Stan licznika pokazał wymarzony 15 maraton w tym roku, 90 w ogólnej rachubie na 90 lecie Lasów Państwowych!!!

Gratulujemy!!! i trzymamy kciuki za pierwszy 100 maraton w Kliniskach!!!

Na uwieńczenie tego rozdziału legendy maratonu już w najbliższą sobotę startujemy z II edycją Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Zapraszamy do kibicowania

Pozdrawiam

Artur Bęben

Okolice Klinisk Wielkich

  • W kierunku północnym - Rurzyca
  • W kierunku zachodnim - Pucice
  • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
  • W kierunku zachodnim - Lubczyna
  • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

Wieści z okolicy

Źródła nie znaleziono

Statystyka

Odsłon artykułów:
2946628