ASPROD

 

W ostatni weekend lipca po raz drugi spotkali się fani amatorskiego kopania w futbolówkę z Klinisk Wielkich i Rurzycy. Gdy 2 miesiące temu planowaliśmy z Księdzem i Panem Wieśkiem jej zorganizowanie, marzyła nam się słoneczna pogoda. Aura nas nie zaskoczyła i ufundowała 35 st. C upału. Wysuszone na wiór i kurzące się boisko, lejący się żar z nieba, korki, które wręcz parzyły w stopy i kilkudziesięciu piłkarzy rywalizujących o "Złoty Puchar Proboszcza", to wszystko można było obejrzeć na boisku w Kliniskach.

 

W tym roku pierwsze miejsce zdobyła drużyna Księdza Jana pod dowództwem Macieja Furmańczyka. W walce o podium pokonali drużynę Leśnik Kliniska (II miejsce) oraz drużynę Sołtysa (III miejsce). Na uwagę i wielkie uznanie zasługuje fakt, iż drużyna Championów złożona była głównie z juniorów , którzy w tych afrykańskich (słońce) warunkach pokazali największą wolę walki oraz determinację w zdobyciu pierwszego miejsca. GRATULUJEMY!!!!

 

Na koniec turnieju tradycyjnie odbyło się strzelanie do pustej bramki o tytuł najlepszego strzelca turnieju i zdobycie trofeum złotego korka. Zaletą tej rywalizacji jest fakt, iż zdobyć nagrodę może każdy zawodnik z boiska, nawet bramkarz. Wydawało by się, iż strzelanie do pustej bramki jest banalne, ale zostały wprowadzone dodatkowe zasady. Należało trafić do siatki tak, aby piłka po strzale nie dotknęła ziemi. Strzały rozpoczęto z 20 metra. Każdy kto umieścił futbolówkę pomiędzy słupkami (bez dotknięcia podłoża) przechodził do kolejnej rundy i wykonywał strzał z dalszej odległości o 5 metrów. I w ten sposób odległość snajpera od bramki się zwiększała, a przy tym liczba zawodników malała. Złotego korka w II Turnieju o Puchar Proboszcza wygrał zawodnik z Klubu Leśnik Kliniska – Jarosław Kowal, który celnie trafił niemal z połowy boiska.

Na koniec odbyła się ceremonia wręczenia medali i Pucharu, który dla przypomnienie jest Pucharem przejściowym i dopiero wygrana 3 razy z rzędu pozostawia go na własność w drużynie. Następnie udaliśmy się w cień pod drzewa na zimne napoje oraz grilla przeżywając gorące emocje minionych godzin. Składam szczególne podziękowania dla Pana Tolka z Rurzycy, który zaopatrzył turniej w tak dużą ilość arbuzów i soczystych brzoskwiń dla zawodników i kibiców, że nie byliśmy w stanie do końca dnia tego zjeść. Pomimo zaciętej gry i rywalizacji na boisku obyło się bez kontuzji, a po meczu wszyscy zawodnicy razem siedzieli przy stołach umawiając się na kolejny turniej za rok w ostatni weekend lipca. Zapraszamy

Pozdrawiam

Artur Bęben

Okolice Klinisk Wielkich

  • W kierunku północnym - Rurzyca
  • W kierunku zachodnim - Pucice
  • W kierunku zachodnim - Czarna Łąka
  • W kierunku zachodnim - Lubczyna
  • W kierunku południowym - Załom

W kierunku północnym - Rurzyca

RurzycaRurzyca (do 1945 Rörchen) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na zachód od drogi ekspresowej S3, przy drodze Goleniów – Kliniska, na skraju Puszczy Goleniowskiej.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie szczecińskim. Obecnie 654 mieszk. (2009), znajduje się tutaj kościół wybudowany w roku 1906, z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim. Szczególnie ciekawe są dębowe drzwi wejściowe i ich dekoracyjne elementy metalowe. Kościół ma budowę salową z wyraźnie wydzielonym prezbiterium (ciekawe jest to, że znajduje się ono od strony zachodniej).

Read More

W kierunku zachodnim - Pucice

PucicePucice (do 1945 Oberhof) – wieś w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, na skraju Równiny Goleniowskiej i Doliny Dolnej Odry, przy drodze łączącej Rurzycę ze Szczecinem, ok. 15 km na południowy zachód od Goleniowa. Obecnie (2009) 495 mieszkańców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego. W 2009 roku połączono osadę Pucice oraz kolonię Pucice-Kolonia w jedną miejscowość o statusie wsi i nazwie Pucice.

Read More

W kierunku zachodnim - Czarna Łąka

Czarna ŁąkaCzarna Łąka (niem. Wilhelmsfelde) - wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego. W roku 2009 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.

Wieś leży w Dolinie Dolnej Odry, ok. 600 m na wschód od jeziora Dąbie, ok. 16 km na południowy zachód od Goleniowa, przy drodze łączącej Lubczynę ze Szczecinem.

Read More

W kierunku zachodnim - Lubczyna

LubczynaLubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów. W latach 1945-1954 i 1973-1976 istniała gmina Lubczyna. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

Lubczyna rozwija się przede wszystkim jako wieś turystyczna. Nad jeziorem Dąbie znajduje się szeroka, piaszczysta plaża, ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Goleniowa i okolic. Kąpielisko jest strzeżone, znajduje się tutaj akwarama i przebieralnie. Obok znajduje się port jachtowy i przystań.

Read More

W kierunku południowym - Załom

ZałomZałom (do 1945 Arnimswalde) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów, położona w Dolinie Dolnej Odry, na skraju Puszczy Goleniowskiej, ok. 2 km od jeziora Dąbie, przy drodze Lubczyna – Szczecin, administarcyjnie bezpośrednio graniczy z miastem Szczecinem.

Nieopodal wsi znajduję się uroczysko Trzebuskie Łęgi, gdzie znajduje się dawne osiedle rybackie. Obecnie są tam 3 domy mieszkalne i budynki gospodarcze, a Trzebuskie Łęgi (miejscowość) są używane jako nazwa tego osiedla.

Read More

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Reklama

Wieści z okolicy

Źródła nie znaleziono

Statystyka

Odsłon artykułów:
2826485