90/90 MPG 2014 Legenda pisana w biegu....

Witam Państwa,

Zmiany w życiu zawodowym spowodowały, iż w ostatnim kwartale nie opisywałem wydarzeń związanych z Maratonem Puszczy Goleniowskiej, nie mniej jednak legenda zapoczątkowana w ubiegłym roku pisana jest nadal i można by powiedzieć, że "tworzona jest w biegu". W maju napisałem, iż "w tym roku Maraton Puszczy Goleniowskiej uszlachetnią obchody 90-lecia Lasów Państwowych, zatem liczba 90 jest dla nas pewnym wyznacznikiem organizacyjnym, który postanowiliśmy promować: 90-lecie LP, 90 min po północy pierwszego dnia bieżącego roku rozpoczęły się zapisy do maratonu, 90-ty zapisany zawodnik został zwolniony z opłaty startowej, a Darek Gapiński postanowił ukończyć do końca roku swój 90-ty maraton. Aby tego dokonać musi przebiec 15 maratonów w 2014r." To było po maratonie w Kołobrzegu, który był 6 w tym roku i zarazem 81 na liczniku Darka. Plan biegów rozpisany był na cały rok, ale to co się wydarzyło po tym biegu zasługuje na miano prawdziwej legendy:

- 22 czerwiec - maraton 7 w tym roku i 82 na liczniku - Lębork. Na trasie Darek, Leszek i Artur

- 14 lipiec i bieg ultra RAZ 24h RAN w Szczecinie - na liczniku 8/83. Darek pokonuje dystans 144km!!! Towarzyszy mu małżonka Aneta oraz Rafał Figiel z naszego ProGDar Marathon Team.

- 01 sierpień i kolejny ultra bieg - 12h. Tym razem w Krakowie w doborowej rodzinnej atmosferze. Darek pokonuje 60 km, Aneta 71km (3 miejsce wśród kobiet), a debiutująca Ola 53km. Na liczniku 9/84.

- Dwa tygodnie później w miejscowości Witunia jeden z biegaczy bije rekord Guinessa w maratonach. Zamierza przebiec 366 maratonów w 366 dni. Tworząc legendę oczywiście nie mogło zabraknąć epizodu kliniszczańskiego. Przez 3 dni Darek przebiegł 3 maratony zostawiając za sobą znak MPG i ProGDar Marathon Team. Licznik wzrósł do 12/87

- 23 sierpień - Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu. Na trasie razem z Leszkiem. Licznik - 13/88

- Tradycyjnie początek września to maraton Świnoujście - Wolgast i zarazem 14 maraton w tym roku i 89 na głównym liczniku.Jeden krok od osiągnięcia celu.

- Finał obietnicy 90/90 kończy się w Kliniskach na Maratonie Puszczy Goleniowskiej. Oczywiście jako organizator Darek podobnie jak w ubiegłym roku przebiegł dystans tydzień wcześniej i tak w niedzielę 21 września zakończył cykl biegów zaplanowany na cały rok. Stan licznika pokazał wymarzony 15 maraton w tym roku, 90 w ogólnej rachubie na 90 lecie Lasów Państwowych!!!

Gratulujemy!!! i trzymamy kciuki za pierwszy 100 maraton w Kliniskach!!!

Na uwieńczenie tego rozdziału legendy maratonu już w najbliższą sobotę startujemy z II edycją Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Zapraszamy do kibicowania

Pozdrawiam

Artur Bęben


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates